Будем рады помочь вам
Сайт для свободных писателей и написателей
Місцеві вибори-2010: зворотній відлік
До дня виборів місцевих рад залишилися лічені дні і бомба уповільненої дії вибухне. Для цього в наявності усі компоненти: вибухівка – кандидати в депутати рад; жорстокий принцип дії – недемократичні зміни у законодавстві; виконавець – держава; постраждалі – виборці. Невивченим у цьому механізмі є тільки вибухівка. Розглянемо.
Партія Регіонів
Важка артилерія веде боротьбу,
Щоб знищити область й «будувати нову»!
Партія Регіонів підготувалася до виборів ретельно: поки інші політичні сили вітали в ейфорії з приводу того, що їм дозволено взяти участь у виборах, в цей час провладна партія зцементувала міцну вертикаль влади, яка дає їй змогу убезпечити себе від різних несподіванок, пов’язаних з волевиявленням громадян. По-перше, прийняли новий закон про вибори до місцевих рад; по-друге, забезпечили собі керівне представництво в усіх територіальних комісіях, перший номер у списках і більшість в дільничних комісіях. Крім того, саме представникам ПР належать керівні посади на дільничих виборчих комісіях, хоча саме це повинно було визначатися жеребкуванням: дивно, що ані «Сильній Україні», ані «Фронту змін», ані «Батьківщині», ані «Україні майбутнього» не «пощастило» – тепер вони не мають жодного шансу відстояти свій результат.
У той же час «надихає» прозорість списків цієї партії – так, перша п’ятірка «прохідних» – так званий «золотий фонд» ПР на цих виборах в області – всім відома, а далі, які особи, – це таємниця за сімома замками. Тим не менш.
Створювати нову Дніпропетровщину разом з Президентом на рівні обласної ради мають намір губернатор Олександр Вілкул (також голова обласної організації ПР), голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод (зараз ще й керівник передвиборчого штабу), Зинаїда Пікалова (що, тим не менш, в 2006 році балотувалася до обласної ради від Блоку Юлії Тимошенко), голова обласної ради Спілки ветеранів України Станіслав Шевченко, а також Володимир Яцуба – з березня 2010 року Міністр регіонального розвитку та будівництва у нинішньому КабМіні та інші. Багато інших – за даними Дніпропетровської обласної територіальної виборчої комісії Партія Регіонів зареєструвала найбільшу кількість кандидатів: 50% від складу обласної ради нового скликання, тобто усього 70 осіб. Нагадаємо, що в серпні 2010 року Дніпропетровська обласна рада прийняла рішення збільшити кількість своїх депутатів з 100 до 140. Саркастично кажучи, це так нині модно боротися з бюрократизацією державного апарату. А ПР і раді старатися: «будівельників» нового ладу у них ціла команда!
Що стосується списку до міської ради, він вражає, по-перше, кількістю представлених в ньому кандидатів – 64, з 60 можливих місць, на які можна претендувати! Тобто «регіонали» прагнуть увірвати аж 107 відсотків голосів виборців! Перші номери списку до міськради, як і в першому випадку – до облради, – іміджеві: нам запропонували вельмишановних представників інтелігенції – робочої, медичної, освітянської і так далі, тобто замулюють очі присмаком потенціалу, сили, досвіду, професіоналізму, компетенції. Навіть до кожної районної ради ПР делегувала директорів шкіл та головних лікарів медичних закладів. Так от першим номером у списку до міської ради – поважний машинобудівник Станіслав Ус (головний конструктор напрямку КБ «Південне»), далі – почесний лікар України Ігор Македонський, заступник голови Дніпропетровської міської організації ПР Ірина Зайцева (заступник Куліченка з питань виконавчих органів), депутат Євген Морозенко (голова правління ОАО «Дніпропетровський агрегатний завод»), а також директор обласного комунального закладу «Дніпропетровський центр соціально-психологічної допомоги» Сергій Остренко та інші. В своїй програмі ці активісти запевняють, що врахували накази більше 43 тис. жителів міста! Це ж треба, масштаби вражають! Але це ж дуже логічно: «Україна – для людей!». А от мене особисто не спитали. І моїх родичів і знайомих. Ми що – не люди? І Україна – для обраних?
Показово: в списках немає Олега Царьова – колишнього керівника обласної організації ПР. Замість того, у списку до міськради значиться прізвище – Іван Царьов (під номером вісім), а у списку на область – Михайло Царьов. Це означає, що «царьовська» родина не втрачає вплив на місцевий осередок партії, незважаючи на відставку їх найавторитетнішого представника.
Ще один курйоз: у списках Партії Регіонів немає й Ігоря Марковича Циркіна, керівника Фонду «Наш Дім – Дніпропетровськ», в минулому – запеклого візаві Куліченко, а тепер – його однопартійця. Судячи з усього, в Партії Президента дуже прискіпливо ставляться до новоспечених членів, які тим паче, мають звичку то входити в партію, то виходити з неї. Тому Ігор Циркін іде кандидатом в обласну раду по мажоритарному одномандатному округу. Не знайшлося місця у списку Партії Регіонів і для Івана Івановича Куліченко, тобто якщо дійсний мер Дніпропетровська програє виборчу гонку, його політична кар’єра на цьому закінчиться, оскільки іншої офіційної посади в нього не буде. «Aut Caesar, Aut Nihil!» – можна було в подумати, але з іншого боку розуміємо, що ПР потрібний слухняний керований мер, в якого вже є напрацьована електоральна база, авторитет, – все ж легше, та й простіше, ніж розкручувати власного кандидата. Не випадково ж не тільки міський голова Дніпропетровська оперативно вступив у провладну партію ген-ген перед виборами: той же шлях обрали мер Нікополя С.Старун, мер Мерганцю С. Кузнєцов, мер Орджонікідзе І. Цупров. Тиск зі сторони + власна жага до влади = мер-маріонетка! Отака політична арифметика.
«Сильна Україна»
Важко «СИЛЬНОМУ» в Кабміні –
Він в Дніпро приїхав нині.
Так, дорогі читачі, Сергій Тигіпко розрахував так, що Дніпропетровськ важливіше, ніж весь український народ і, натхненний успіхами президентської кампанії-2010 в нашій області, вирішив балотуватися в Дніпропетровську обласну раду! Хоча на даний момент він є віце-прем’єр-міністром України. Цитата: «Реформи на місцях необхідні більше, ніж в центрі. Ми йдемо до влади для того, щоб змінити сутність місцевого самоврядування й провести необхідні зміни. Дніпропетровська область підтримала мене під час останньої президентської кампанії, впевнений, що й зараз тут в нас буде один з найкращих результатів», – відмітив Сергій Тигіпко. Вибачте, Сергію Леонідовичу, а чи не пов’язана ваша жага стати головою Дніпропетровської обласної ради з тим, що у зв’язку з відміною помаранчевої конституційної реформи у відповідності з Конституцією 1996 року кількість віце-прем’єр-міністрів скорочується, і Вам, як представнику НЕ Партії Регіонів запропонували пошукати інше тепленьке місце, деінде – не в КабМіні.
Що ж стосується списків «Сильної України» – вони доволі поляризовані за складом кандидатів. Так першим номером до міської ради йде Євгеній Жадан – голова дніпропетровської парторганізації «Сильної України» і виконавчий директор компанії «Алеф» (корпорації олігарха Єрмолаєва). Другий – медійний магнат дніпропетровського розливу Борис Васильєв. Їх спільна з Ігорем Циркіним робота з наведення порядку в “їхньому домі” закінчилися тим, що Циркін взагалі опинився поза списками кандидатів до міськради, а Васильєв сплив у списках політичної партії імені Сергія Тигіпка (минулого скликання обирався за списком “Віче”). Далі – абсолютний рекорд і прецедент – під третім номером у списку до міськради «Сильних» значиться загадкова Аліна Володимирівна Петровська, 20-річна студентка ДНУ ім. Гончара! Якщо все вдячно складеться, пані Аліна стане наймолодшою депутаткою у раді шостого скликання і, мабуть, за всю історію існування в Дніпропетровську місцевого самоврядування – це вперше молодь пробралася на такий високий щабель у списку партії, яка має не останній рейтинг підтримки в нашій області. Так обставина є дещо дивною, особливо з огляду на те, що абсолютна більшість молодчиків уквітчує хвости списків «Сильної України». Так, останні 11 прізвищ у списку до міської ради належать 19- і 20-річним студентам! Така ж картина – і у списку облради. З помітних – Павло Краснобріжий, керівник молодіжного крила «Сильної України» у Дніпропетровську. Крім дюжини студентів СУ пропонує виборцям, зокрема: заступника начальника земельного управління Дмитра Щербатова (сам начальник, нагадаємо, йде за списками ПР), сімейна плеяда лікарів Наталії та Віктора Вишневських (вона – головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру, він – головний лікар 16 міської лікарні), проректора НМЕТАУ з наукової роботи Юрія Пройдака, заступника голови правління ВАТ АТП Олександра Коробова та з десяток підприємців.
Що стосується мажоритарщиків, то партія «реформаторів та нових лідерів» (як саме себе уквітчала СУ) пропонує своїх кандидатів майже по всім виборчим округам крім №10 та №12, тобто 58 чоловік. Серед них – бізнесмени, приватні підприємці, доценти вищих навчальних закладів, знову ж таки лікарі, маркетологи або правознавці. Але є одне але: занадто багато в рядах «Сильної України» перебіжчиків з інших партій – депутатів сьогоднішньої міської ради від Блоку Лазаренка, БЮТу, навіть Блоку Наталії Вітренко. Отака невтішна тенденція.
Партія Юлії Тимошенко
Ти борись за Справедливість –
«Батьківщині» – влада й милість!
………
і т. д.
Ваше сообщение
Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставить комментарий.